Meble drewniane wciąż modne!

Mimo nowoczesnych projektów wnętrz, Polacy nadal uwielbiają meble drewniane. Projektanci mieszkań i biur oraz sami producenci i sprzedawcy mebli jednoznacznie deklarują – Polacy lubią nowoczesne połączenia z nutką tradycji. Tą nutką w przypadku mebli jest drewno, które nadaje sprzętom meblowym należytej jakości i klimatu domowego zacisza.

Meble drewniane zyskują popularność nie tylko ze względu na swój design. Cieszą się także wytrzymałością oraz możliwością swobodnego łączenia z konstrukcjami stalowymi. Ponadto drewno występuje w wielu odmianach i kolorach – dziś w sklepach i salonach meblowych nie dziwią nas już białe meble i całe komplety sprzętów dedykowanych do biur czy pomieszczeń mieszkalnych. Projektanci potwierdzają – nastaje ponowna moda na meble z drewna. Wprawdzie Polacy kilka lat temu zostali zauroczeni nowoczesnym designem i meblami stricte metalowymi, jednak powoli odchodzimy od tego stylu wnętrzarskiego. To dobrze, gdyż znaleźliśmy nowe połączenia dla drewna i mebli drewnianych.

Sklep internetowy z meblami machina-meble.pl potwierdza słowa projektantów i producentów meblowych, oferując bogaty wybór różnych mebli z drewna. Klienci, którzy szukają tradycji lub nowoczesności na pewno natrafią na coś interesującego i spełniającego ich wymagania.

Zwróćmy jednak uwagę także na kolorystykę, gdyż tutaj drewno meblowe również przeszło pewną metamorfozę. Dawniej białe meble kojarzone były tylko z gabinetami lekarskimi, biurami i sterylnością. Dziś coraz częściej białe lub kremowe meble spotykamy w domach. Uczeni dowiedli, że kolor otoczenia ma ogromny wpływ na samopoczucie. Ciemne i agresywne kolory powodują złość, dekoncentrują i wyzwalają w człowieku negatywne emocje. Przeciwnym działaniem cechuje się kolor biały i wszystkie jasne, łagodne jego odcienie. Decydując się na białe, drewniane meble zyskujemy między innymi czyste wnętrze i spokój ducha.

Cieszy fakt, że Polacy wracają do tego, co sprawdzone i korzystne dla ich wnętrz i dla samopoczucia. Na pochwałę zasługują także producenci mebli, którzy w sposób umiejętny podkreślają drewniane walory swoich produktów, jednocześnie ukazując je w lepszym, dzisiejszym wydaniu. Dzięki temu nawet tradycyjne, drewniane meble pasują idealnie do wnętrz, które utrzymywane są w nowoczesnym stylu.

Comments are closed.