Izolacje wysokotemperaturowe i farby ognioochronne.

Co to są izolacje wysokotemperaturowe? Są to materiały termoizolacyjne o bardzo dużej wytrzymałości ciepła, sięgającej nawet do 1600 C. Stosowane są głównie jako izolacja ciepła w urządzenia przemysłowych i różnych piecach. Wykorzystywane są przez różne zakłady produkcyjne, można wymienić tu takie jak hutnictwo, ceramika, a nawet motoryzacja.

Izolacja przeciwpożarowaIzolacje te muszą być wykonane z wysokiej jakości surowców, dzięki czemu zatrzymywanie ciepła jest gwarancją na wiele lat. Nasze materiały przewodzą niską pojemność ciepła, są odporne na wszelkie wahania temperatur i przystosowane są do różnego rodzaju pracy w ogniu.

Możemy wymienić różnego rodzaju izolacje:

  • Bloki izolacyjne
  • Płyty izolacyjne
  • Wyroby lamelowe
  • Izolacje zasypowe
  • Maty
  • Otuliny

 

Po co stosuje się farby ognioochronne?

ognio odporna farbaFarby tego rodzaju służą głównie do opóźnienia wzrostu temperatury elementów nośnych stalowych konstrukcji w trakcie rozprzestrzeniania się pożaru po budynku, tak aby wszystko wytrzymało do czasu, aż nie zostaną ewakuowaniu wszyscy ludzie. Nasze farby ognioochronne są niezwykle wysokiej jakości, co gwarantuje długą trwałość.

W tego typu farbach wyróżnia się dwa rodzaje: cienkowarstwowe i grubowarstwowe. Te pierwsze stosuje się we wszystkich budynkach użytku publicznego jak urzędy, szkoły czy biurowce. Natomiast ten drugi rodzaj wykorzystujemy przede wszystkim w wielkich halach produkcyjny, hutach czy platformach wiertniczych, czyli wszędzie tam, gdzie zagrożenie pożarem jest duże.

 

Co można znaleźć w ofercie akcesoriów przeciwpożarowych?

Akcesoria przeciwpożarowe to przede wszystkie kleje, masy szpachlowe i elementy szczelinowe. Możemy tu wymienić klej o nazwie Promat-k84, który można zastosować do ochrony przeciwpożarowej i izolacji wysokotemperaturowej. Możemy go również użyć przy klejeniu płyt do betonu i uszczelnienia kanałów wentylacyjnych. Masa szpachlowa nadaje się do użytku przy szpachlowaniu narożników, wkrętów czy gwoździ. Z kolei znowu elementy szczelinowe użyjemy przy łączeniu lekkich sufitów ścian. W razie dużego pożaru będzie on wytwarzał specjalną ognioochronną pianę, która wypełni wszystkie szczeliny, dzięki czemu ograniczy się rozprzestrzenianie ognia do innych pomieszczeń, które może wywołać bardzo duży pożar.

 

Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej oferty. W artykule zostało wymienionych tylko kilka produktów jakimi dysponujemy. W razie zainteresowania prosimy o przejście do zakładki kontakt na naszej stronie i znalezienia najbliższego punktu w Państwa miejscu zamieszkania. Działamy w całej Polsce, dzięki czemu możemy szybko spełnić Państwa oczekiwania.

Comments are closed.