Blogi dominują w sieci

Jak wynika z obserwacji specjalistów na co dzień badających zachowania internetowe Polaków, w ostatnim czasie w sieci internetowej przybyło blogów. Według danych zebranych pod koniec poprzedniego roku, wśród nowopowstałych stron internetowych to właśnie blogi stanowiły największy odsetek. Zaraz za tymi specyficznymi witrynami plasowały się sklepy internetowe, które również cieszą się obecnie ogromną popularnością.
Wyniki tych badań potwierdza także przedstawiciel serwisu domeny.pl. Według danych firmy, w ostatnim czasie znacznie wzrósł odsetek klientów, którzy rejestrowali właśnie domeny swoich blogów. Według pracowników firmy wynika to przede wszystkim z faktu, że blogi są obecnie jednym z najbardziej rozwijających się gatunków internetowych nie tylko w naszym kraju, ale także na całym świecie. Strony, które do niedawna uchodziły wyłącznie za wirtualną wersje popularnych pamiętników w znacznym stopniu ewoluowały i dziś przybierają formę stron promujących zdrowy styl życia, mówiących o podróżach, kuchni lub prezentujących hobby ich właścicieli. Dużą grupę stanowią także blogi firmowe, które stały się doskonałym narzędziem do promocji produktów poszczególnych firm i jednocześnie kolejnym kanałem komunikacji z potencjalnymi klientami.

 
Jak podkreślają przedstawiciele firmy domeny.pl , wielu dostawców usług internetowych w związku z rozwojem blogów i ich coraz większa dominacją w sieci internetowej, postawiło na stworzenie oferty kierowanej przede wszystkim do blogerów. Serwis domeny.pl również przygotował propozycje, które powinny zainteresować przede wszystkim osoby prowadzące blogi lub myślące o ich uruchomieniu. W serwisie od niedawna dostępne są domeny tematyczne, które sprawdzą się w szczególności właśnie w przypadku blogów i stron poświęconych konkretnej tematyce. Wśród tych domen można wybierać z wielu różnych. Znaleźć tu można na przykład domeny idealne dla blogów traktujących o modzie, np. .moda, lub takie, które zainteresują blogerów piszących o zdrowym i aktywnym trybie życia, np. domena .healthy czy .tips.

 
Jak podkreślają przedstawiciele serwisu domeny.pl jest to wyjście naprzeciw potrzebom współczesnego Internetu i jego użytkowników. Wyraźny wzrost znaczenia blogów w sieci wirtualnej musi skutkować stworzeniem dla nich właścicieli odpowiednich narzędzi i rozwiązań. Jak wynika z danych serwisu domeny.pl, propozycja już spotkała się z dość dużym zainteresowaniem blogerów, którzy chętnie rejestrują swoje strony właśnie w tych nowych domenach tematycznych.

 

Comments are closed.